بشار اسد
آلبوم تصاویر

زادروز «بشار اسد»؛ حاکم بمب‌های بشکه‌ای و برنده‌ی انتخابات یک‌نفره! + تصاویر

بشار اسد متولد سال ۱۹۶۵م، نوزدهمین رئیس‌جمهور سوریه می‌باشد و همواره این مقام را مدیون انتخاباتی بوده که از تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۰۰م به بعد در آن، نامزدی جز خودش برای رقابت نداشته‌است! سازمان‌ملل او را به‌خاطر اقداماتش در جنگ داخلیِ سوریه به‌عنوان یک جنایتکار جنگی می‌شناسد.

بیشتر بخوانید
الیزابت دوم
آلبوم تصاویر

کوتاه از ملکه «الیزابت دوم» و سفر او به ایران + فیلم و آلبوم تصاویر

الیزابت دوم در سال ۱۹۲۶م به دنیا آمد و در ۲۶ سالگی ملکه‌ی بریتانیا و ۱۴ قلمروِ مشترک‌المنافع شد. وی در دوره‌ای به این جایگاه رسید که بریتانیا هنوز بسیاری از مستعمره‌های خود را در اختیار داشت. او همچنین شاهد تغییرات سیاسی و دگرگونی‌های اجتماعی در بریتانیا و دنیای خارج هم بود.

بیشتر بخوانید
کشتار مونیخ
آلبوم تصاویر

کشتار مونیخ؛ عملیات گروهک تروریستی فلسطینی در المپیک آلمان! + آلبوم تصاویر

تقریباً ۲۷ سال از پایان جنگ جهانی دوم می‌گذرد. آلمان میزبان المپیک ۱۹۷۲م است و می‌خواهد با توجه به فرصت ویژه‌ای که نصیبش شده، با نگاهی صلح‌آمیز، بزرگ‌ترین رویداد ورزشیِ جهان را برگزار کند، اما خصومت گروه فلسطینیِ سپتامبر سیاه، حادثه‌ای تلخ رقم می‌زند به‌نام کشتار مونیخ!

بیشتر بخوانید
جمعه سیاه
آلبوم تصاویر

جمعه سیاه؛ در ۱۷ شهریورماه ۱۳۵۷ چه اتفاقی افتاد؟ + آلبوم تصاویر

رویداد ۱۷ شهریورماه ۱۳۵۷ در ایران که با نام «جمعه سیاه» نیز شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین حوادثِ قبل از پیروزیِ انقلاب است. در واقع شروع این حوادث، به تظاهرات عید فطر در روز ۱۳ شهریورماه در همان‌سال مربوط می‌شود که طیِ چند روز جرقه‌ی اعتراضات به آتشی غیر قابل مهار بدل شد.

بیشتر بخوانید
فرهاد مهراد
آلبوم تصاویر

«مرد تنها»، «فرهاد مهراد» در چنین روزی درگذشت! + فیلم و آلبوم تصاویر

فرهاد مهراد خواننده‌ی ایرانی، کار خود را در دهه‌ی ۴۰خ به همراه گروهی چهارنفره با نام عجیب چهار بچه‌جن به زبان انگلیسی آغاز کرد. سپس به گروه بلک‌کتس پیوست و سال‌ها بعد به دلیل وجود اختلافات از آن گروه جدا شد. پس از انقلاب ۵۷ در ایران ممنوع‌الکار شد و سپس با آلبومی جدید بازگشت.

بیشتر بخوانید
امین السلطان
آلبوم تصاویر

روزی که امین السلطان توسط عباس‌ صراف تبریزی ترور شد! + آلبوم تصاویر

پدرش ابراهیم‌خان از آبدارخانه‌ی دربار شروع کرد و امین السلطان لقب گرفت؛ نام خودش علی‌اصغر بود که در کنار پدر کار آموخت و خیلی‌زود رشد کرد. برای شروع مسئول قاطرخانه‌ی دربار و صاحب القابی هم شد، سپس همه‌چیز پدرش پس از مرگ توسط شاه به او داده‌شد؛ از جمله لقب امین السلطان!

بیشتر بخوانید
غلامرضا تختی
آلبوم تصاویر

غلامرضا تختی؛ با جهان‌پهلوان بیشتر آشنا شوید + آلبوم تصاویر و افتخارات

غلامرضا تختی، ورزشکار ایرانی در رشته‌ی کشتی آزاد بود. او پُرافتخارترین کشتی‌گیر ایرانی در المپیک است. همچنین تختی در کشتیِ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای نیز فعالیت داشت و صاحب بازوبند پهلوانیِ ایران در سه‌سال پیاپی بود. در این پُست با زندگی و افتخارات زنده‌یاد تختی آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید
رضاشاه
آلبوم تصاویر

روزی که ایران توسط متفقین اشغال و «رضاشاه پهلوی» تبعید شد! + آلبوم تصاویر

در تاریخ سوم شهریورماه ۱۳۲۰خ، متفقین متشکل از قوای نظامیِ بریتانیا و ارتش سرخ شوروی به بهانه‌ی عدم اخراج اتباع و کارشناسان فنیِ آلمان از کشور، به خاک ایران حمله کردند و در ظرف سه‌روز، بر خلاف‌ نظر رضاشاه که تصمیم به مقاومت داشت، با خیانت امرای ارتش، کشور را اشغال کردند!

بیشتر بخوانید
کودک کار
آلبوم تصاویر

کودک کار؛ روایتی عجیب از دودکش‌‌پاک‌کن‌های خردسال! + فیلم و تصاویر

دودکش‌پاک‌کن یا دودکش‌روب صدای‌شان می‌زدند، معمولاً سه تا پنج‌ساله بودند، به تعبیر امروزی می‌توان از عنوان کودک کار نیز برای آن‌ها استفاده کرد، اما موضوع اصلی، روایت یک تحقیق پزشکی است که نهایتاً باعث شد تا کم‌تر زیان ببینند و همچنین قوانینی در جهت بهبود شرایط کارشان لحاظ شود.

بیشتر بخوانید
جنبش مشروطه
آلبوم تصاویر

جنبش مشروطه؛ آن‌ها از نشر خرافات به اینجا رسیده‌اند! + آلبوم تصاویر

احتمالاً تاریخ شروع انتشار عمده‌ی شب‌نامه‌های سیاسیِ ایران به دوره‌ی ناصرالدین‌شاه در میانه‌ی درگیری‌های پیرامون جنبش تنباکو و قبل از جنبش مشروطه بازمی‌گردد؛ زمانی که ایرانیان از اُمت، به ملت تبدیل شدند و فهمیدند که هیچ نیرویی نمی‌تواند جلوی خواست مردمِ یک‌پارچه بایستد!

بیشتر بخوانید