آدمکشی
آلبوم تصاویر

آدمکشی؛ رسوم آدمخواری یا کانیبالیسم در تاریخ! + آلبوم تصاویر

آدم‌خواری یا کانیبالیسم، عادت یا رسم خوردن گوشت انسان توسط انسانی دیگر است. باستان‌شناسان نشانه‌هایی از این عادت یا رسم را در جامعه‌های ابتدایی یافته‌اند. در اعتقادات بسیاری از نواحی، آدمکشی امری رایج بوده و گاهی پا را از این‌هم فراتر گذاشته‌اند و انسان‌خواری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
روهینگیا
آلبوم تصاویر

روهینگیا؛ دلیل فجایع میانمار و نسل‌کُشی مسلمانان چیست؟ + آلبوم تصاویر (۱۸+)

نسل‌کُشیِ روهینگیا مجموعه‌ای از جنایات، آزار و اذیت‌های مداوم دولت میانمار علیه مردم مسلمان در غرب این کشور است که از دو مرحله تشکیل شده‌است؛ مرحله‌ی اول در اکتبر ۲۰۱۶م و مرحله‌ی دوم در آگوست ۲۰۱۷م که بیش از یک‌میلیون روهینگیایی را مجبور به فرار به کشورهای همسایه کرده‌است.

بیشتر بخوانید
زنان آلمان
آلبوم تصاویر

زنان آلمان؛ پرهای ققنوسی که از خاکستر برخاستند! + فیلم و آلبوم تصاویر

پس از پایان جنگ جهانی دوم، نیروی اصلیِ آواربرداری در بسیاری از شهرهای آلمان، زنان بودند. مصالحِ قابل بازیافت را از زیر آوار درمی‌آوردند، تمیز می‌کردند، روی هم می‌چیدند و باقیِ آوار را با وسایل ساده از محل دور می‌کردند. این زنان آلمان در تاریخ به زنان آواربردار معروف شدند.

بیشتر بخوانید
صنعت مدل
آلبوم تصاویر

صنعت مدل؛ بورس پوشاک و مدلینگ‌های جذاب تاریخ! + آلبوم تصاویر

مدل فردی است که نقشی را برای تبلیغ، نمایش یا تبلیغ محصولات تجاری در نمایش‌های مد بر عهده دارد و برای افرادی که آثار هنری خلق می‌کنند، برای عکاسی ژست می‌گیرد. اگرچه اغلب مدل‌ها زنان‌اند، اما مدل‌های مردانه هم وجود دارند. در این پُست به تاریخ صنعت مدل و پوشاک می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید
فراماسونری
آلبوم تصاویر

فراماسونری؛ انجمنی برای برابری یا شیطان‌پرستی؟! + آلبوم تصاویر

به سازمان‌ها یا انجمن‌های برادری و مستقل، فراماسونری می‌گویند که سرمنشاء آن ریشه‌ی مذهبی و اخلاق‌گرایی بود، هر چند که مذاهب مختلفی با آن به مخالفت پرداخته‌اند. از نمادهای خاص آن می‌توان به گونیا، پرگار و حرف «G» که مخفف «God» است اشاره نمود. آیا با تاریخچه‌ی آن آشنایی دارید؟

بیشتر بخوانید
کشتار نانجینگ
آلبوم تصاویر

کشتار نانجینگ؛ قتل‌عام و تجاوز کم‌سابقه در تاریخ جهان! + آلبوم تصاویر (۱۸+)

در روز ۱۳ دسامبر ۱۹۳۷م، سربازان ارتش ژاپن پس از سه‌روز بمباران بی‌وقفه‌ی شهر نانجینگ یا نانکینگ در مرکز چین، وارد این شهر شدند. شمار کشته‌شدگان و قربانیان تجاوز جنسی بسیار متفاوت و کماکان موضوع بحث است، اما چیزی که قابل انکار نیست، نوع کشتار در نانجینگ و فجایع تلخ آن است.

بیشتر بخوانید
مثلث برمودا
آلبوم تصاویر

مثلث برمودا؛ ماجرای رمزآلود مثلث شیطان چیست؟ + آلبوم تصاویر

مثلث برمودا که مثلث شیطان هم گفته می‌شود، در اطراف منطقه‌ای محدود در قسمت غربیِ اقیانوس اطلس شمالی متمرکز است و از آن به‌عنوان یک افسانه یاد می‌شود، اما وقایع عجیب‌و‌غریبی از سال ۱۹۴۵م به بعد مانند فرو رفتن کشتی‌ها و هواپیماها در آن، اذهان عمومی را درگیر خود کرده‌است.

بیشتر بخوانید
برده داری در اسلام
آلبوم تصاویر

برده داری در اسلام و در میان اعراب چگونه بود؟ + تصاویر

برده داری در تاریخ اسلام پذیرفته و از طرفی قوانین خاص خود را داشته‌است. هر چند که اعراب دعویِ انسان‌دوستی می‌کردند، اما در دوران قدرت و کشورگشایی‌ها، نظام وحشیانه‌ی بردگی را تحریم نکردند؛ پس از این‌هم بود که بازار بردگان در ممالک اسلامی رونق یافت و گسترده‌تر هم شد.

بیشتر بخوانید
انقلاب صنعتی
آلبوم تصاویر

انقلاب صنعتی؛ از انقلاب کشاورزی تا تحولاتی عظیم در بریتانیا! + آلبوم تصاویر

از اواسط قرن ۱۸م به بعد در طول ۸۰ سال، دگرگونی‌هایی بزرگ در بخش صنعت، کشاورزی، تولید و ترابری پدید آمد که سرآغاز آن در انگلستان بود؛ جایی که با توجه به رشد جمعیت و کاهش نرخ مرگ‌و‌میر، ابزار و نیروی مناسبی جهت توسعه‌ی کشاورزی، به‌ویژه در راستای انقلاب صنعتی به وجود آمد.

بیشتر بخوانید
شهر نو
آلبوم تصاویر

شهر نو؛ ماجرای روسپی‌گری در تهران! + فیلم و آلبوم تصاویر

برای آشنایی با چگونگیِ پدیدآمدن شهر نو، باید چند دهه به عقب برگردیم؛ زمانی که محله‌ای به‌نام محله‌ی قجرها به دستور محمدعلی‌شاه قاجار به وجود آمد و در زمان احمدشاه قاجار دروازه نامیده‌شد، اما با انقراض سلسله‌ی قاجاریه و روی‌کارآمدن رضاشاه پهلوی، تغییرات گسترده‌ای به وجود آمد.

بیشتر بخوانید