دکترنجیب
آلبوم تصاویر

دکتر «نجیب» طالب صلح بود، اما سلاخی شد! + تصاویر و فیلم (۱۸+)

۲۷ سال پیش در چنین روزهایی گروه تروریستی طالبان به رهبری «ملا محمد عمر» که بعدها خود را امیرالمومنین «امارت اسلامی افغانستان» نامید با تصرف شهر «کابل» نخستین دوره حکمرانی خود را با سلاخی دکتر «نجیب‌الله» آغاز کرد که عمر آن بعد از شش سال با اشغال نظامی افغانستان توسط دولت آمریکا به پایان رسید.

بیشتر بخوانید
محمدرضاشاه پهلوی
آلبوم تصاویر

زندگی «محمدرضاشاه پهلوی» در آینه‌ی تصاویر کمتر دیده شده!

«شکسپیر» می‌گوید: «پادشاهان نه برای فرمانبرداری، بلکه برای فرماندهی زاده می‌شوند.» دست است؛ اما نه برای این «محمدرضاشاه»! زمانی که «محمدرضا» و «اشرف» زاده شدند، «رضاخان میرپنج» هنوز یک نظامی بود؛ و حتی با توجه به ادعای برخی منابع، صبح روز چهارم آبان هم «رضاخان» در شمال کشور در جنگ بود.

بیشتر بخوانید
سرخ پوست
آلبوم تصاویر

سرخ پوست کُشی؛ نبردی دردناک به‌نام زانوی زخمی! + آلبوم تصاویر

در نبردی به‌نام کشتار زانوی زخمی، بیش از ۵۰۰ سرباز سواره‌نظام آماده‌ی حمله به سرخ پوست های بی‌دفاع بودند و پس از قتل‌عام بی‌رحمانه‌ی زنان، کودکان و سالمند بی‌دفاع نیز ۱۸ سرباز از تیپ هفتم سواره‌نظام آمریکا بابت آن حادثه، مدال شجاعت دریافت کردند؛ زمانی‌که فتح سرزمین‌های غرب به پایان رسید.

بیشتر بخوانید
تصویر پیکر سربازان جنگ ایران و عراق
آلبوم تصاویر

آلبوم تصاویر دلخراش از پیکر بی‌جان سربازان ایران در عراق! (۱۸+)

در این پُست به‌مناسبت سالروز پایان جنگ «ایران» و «عراق»، آلبوم تصاویری برای شما آماده کردیم که احتمالا کمتر دیده شده است. تصاویری از کودکان و جوانان ایرانی که در خاک عراق جان خود را از دست داده‌اند. فراموش نکنید که این عکس‌ها، «خشونت‌آمیز» و «ناراحت‌کننده» است؛ اگر حساس هستید، صفحه را ببندید.

بیشتر بخوانید
شاهزاده تاج‌السلطنه
آلبوم تصاویر

تاج‌السلطنه؛ شاهدخت روشنفکر قاجاری که به ایران عشق می‌ورزید!+تصاویر

در این پُست با شاهدخت «زهراخانم تاج‌السلطنه»، دختر «ناصرالدین‌شاه قاجار» بیشتر آشنا می‌شوید. او از جمله اولین موسسان و اعضای انجمن مخفی «حریت نسوان» یا «آزادی زنان» بود. در واقع فرق او با خیل عظیم زنان حرمسرای سلطانی این است که به‌قول «ایمانوئل کانت»، «جرات اندیشیدن» داشت!

بیشتر بخوانید
تئودور ون گوگ
آلبوم تصاویر

تئودور ون گوگ؛ مردی که برای ساخت فیلم گلویش بریده شد!+تصاویر

«تئودور ون گوگ»، در روزی چون امروز در سال ۱۹۵۷ میلادی در شهر «لاهه» زاده شد. نام او را به یاد عموی پدرش گذاشتند؛ مردی که عضو نیروهای مقاومت علیه آلمان‌نازی در جنگ‌جهانی‌دوم بود و در جریان نبرد دستگیر و اعدام شد؛ اما سرنوشت او از صاحب نامش عجیب‌تر و تلخ‌تر بود!

بیشتر بخوانید
اوپنهایمر
آلبوم تصاویر

اوپنهایمر یا همان «پدر بمب اتمی» که بود و چه کرد؟ فیلم+تصاویر

اولین ساعات بامداد روز ۱۶ ژوئیه ۱۹۴۵ بود و اوپنهایمر در مرکز کنترل، در پناهگاهی بتونی در انتظار لحظه‌ای بود که دنیا را برای همیشه تغییر می‌داد؛ بزرگترین انفجاری که بشر تا آن روز دیده بود. ناخودآگاه سطری از متن«بهاگاواد گیتا» به ذهنش خطور کرد که می‌گفت «اکنون من خود مرگ شده‌ام، ویرانگر دنیاها.»

بیشتر بخوانید
آدمکشی
آلبوم تصاویر

آدمکشی؛ رسوم آدمخواری یا کانیبالیسم در تاریخ! + آلبوم تصاویر

آدم‌خواری یا کانیبالیسم، عادت یا رسم خوردن گوشت انسان توسط انسانی دیگر است. باستان‌شناسان نشانه‌هایی از این عادت یا رسم را در جامعه‌های ابتدایی یافته‌اند. در اعتقادات بسیاری از نواحی، آدمکشی امری رایج بوده و گاهی پا را از این‌هم فراتر گذاشته‌اند و انسان‌خواری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
روهینگیا
آلبوم تصاویر

روهینگیا؛ دلیل فجایع میانمار و نسل‌کُشی مسلمانان چیست؟ + آلبوم تصاویر (۱۸+)

نسل‌کُشیِ روهینگیا مجموعه‌ای از جنایات، آزار و اذیت‌های مداوم دولت میانمار علیه مردم مسلمان در غرب این کشور است که از دو مرحله تشکیل شده‌است؛ مرحله‌ی اول در اکتبر ۲۰۱۶م و مرحله‌ی دوم در آگوست ۲۰۱۷م که بیش از یک‌میلیون روهینگیایی را مجبور به فرار به کشورهای همسایه کرده‌است.

بیشتر بخوانید
زنان آلمان
آلبوم تصاویر

زنان آلمان؛ پرهای ققنوسی که از خاکستر برخاستند! + فیلم و آلبوم تصاویر

پس از پایان جنگ جهانی دوم، نیروی اصلیِ آواربرداری در بسیاری از شهرهای آلمان، زنان بودند. مصالحِ قابل بازیافت را از زیر آوار درمی‌آوردند، تمیز می‌کردند، روی هم می‌چیدند و باقیِ آوار را با وسایل ساده از محل دور می‌کردند. این زنان آلمان در تاریخ به زنان آواربردار معروف شدند.

بیشتر بخوانید