اختراعات عجیب
آلبوم تصاویر

آلبوم تصاویر؛ اختراعات عجیب و جالب در تاریخ جهان! بخش اول

سالانه اختراعات عجیب بسیاری در سرتاسر جهان ثبت می‌شوند و برخی از این خلاقیت‌ها مانند کامپیوتر شخصی و اتومبیل، دنیا را تغییر می‌دهند، اما همه‌ی این اختراعات لزوماً موفق نیستند و مورد علاقه و استفاده‌ی افراد قرار نمی‌گیرند. به همین جهت در این پست تعدادی از آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید
یاکوف
جهان معاصر

یاکوف جوگاشویلی؛ کوتاه از پسر بزرگ یکی از قوی‌ترین مردان تاریخ!

بدرفتاری این پدر بی‌مسئولیت با فرزندش «یاکوف جوگاشویلی» چنان بی‌وقفه‌ بود که پسر از غصه دست به خودکشی زد؛ ولی ناکام ماند و فقط خود را مجروح ساخت. پدر وقتی این خبر را شنید گفت: «او حتی عرضه ندارد که به‌خودش شلیک کند.» در این پست با «یاکوف» آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید
ادوارد هاپر
آلبوم تصاویر

ادوارد هاپر؛ روایت یک نقاش از بیگانگی‌های انسان مدرن‌شده! + آثار و تصاویر

ادوارد هاپر نقاش و طراح برجسته‌ی آمریکایی و واقع‌گرا در سال ۱۸۸۲م به دنیا آمد. در حالی که او به شدت به‌خاطر نقاشی‌هایش شناخته شده‌بود، به اندازه‌ی کافی در عکاسی و چاپ‌گری نیز مهارت داشت. هر دو در صحنه‌های شهری و روستایی، تمیز و محاسبه‌شده و منعکس‌کننده نشان داده‌می‌شدند.

بیشتر بخوانید
پیر کوری
جهان معاصر

کوتاه از دانشمند بزرگ پیر کوری کاشف رادیواکتیو! + تصاویر

امروز در تاریخ زادروز دانشمند شهیر فرانسوی «پیر کوری» است. از مهمترین دست آوردهای علمی او و همسرش ماری کوری کشف اشعه‌ی رادیواکتیو بود؛ کشفی که باعث شد پیر و مادام کوری به‌همراه آنری بکرل در سال ۱۹۰۳ موفق به دریافت جایزه فیزیک نوبل گردیدند.

بیشتر بخوانید
نلسون ماندلا
آلبوم تصاویر

نلسون ماندلا نخستین رئیس‌ جمهور آفریقای جنوبی شد! + آلبوم تصاویر

«نلسون ماندلا» در ۱۰ می ۱۹۹۴ به عنوان اولین سیاستمدار سیاه‌پوست به ریاست جمهوری کشور آفریقای جنوبی برگزیده شد. این مرد کسی بود که برای آزادی ملت خود ۲۷ سال در زندان به‌سر برد. در این پست از او نوشتیم و آلبوم تصاویری هم از زندگانی‌اش تقدیم شد.

بیشتر بخوانید
رونالد راس
جهان معاصر

سر رونالد راس؛ انسانی که جان میلیون‌ها نفر را نجات داد! + تصاویر

امروز در تاریخ زادروز کسی است که بی‌چشم‌ داشت در راه ارتقای دانش پزشکی و نابودی بیماری هولناک مالاریا یعنی مهم‌ترین بیماری انگلی تاریخ کوشید؛ بله، پروفسور «رونالد راس» پزشک و زیست‌شناس انگلیسی که به‌دنبال پژوهش های ثمربخش در شناسایی علت بیماری مالاریا و … جایزه‌ی نوبل گرفت.

بیشتر بخوانید
ژولیوس و اتل روزنبرگ
جهان معاصر

ژولیوس و اتل روزنبرگ؛ پرونده‌ای عجیب از دوران جنگ سرد! + فیلم و تصاویر

اقدامات پشت پرده‌ی جنگ سرد بین شوروی و آمریکا، یکی از ترسناک‌ترین سال‌های تاریخ بشر بود. یکی از عجیب‌ترین حوادث همین جنگ سرد، مربوط به پرونده‌ی ژولیوس و اتل روزنبرگ می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید تا پرونده‌ی جاسوسیِ قرن؛ یعنی ژولیوس و اتل روزنبرگ را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید
سالوادور دالی
آلبوم تصاویر

سالوادور دالی از تناسخ روح برادرش تا نبش قبر او! + آثار و تصاویر

سالوادور دالی نقاش فراواقع‌گرای اسپانیایی بود که بیشتر به‌خاطر خلق تصاویری گیرا و خیالی در آثار فراواقع‌گرایش به شهرت رسید. او در سال ۱۹۰۴م و در خانواده‌ای از نظر اقتصادی متوسط به‌دنیا آمد. همانند برادر بزرگ‌ترش که پیش از تولد وی در کودکی درگذشته بود، او را سالوادور نام نهادند.

بیشتر بخوانید
ژاکلین کاکرن
آلبوم تصاویر

با ژاکلین کاکرن ملکه‌ی سرعت، دختر آسمان بیشتر آشنا شوید! + فیلم و تصاویر

ژاکلین کاکرن با نام اصلیِ بسیل لی پیتمن در سال ۱۹۰۶م در فلوریدا به دنیا آمد و یکی از پیشگامان صنعت هوانوردیِ آمریکا به‌شمار می‌آید. این‌طور که پیداست، در نوجوانی از خانواده‌ی خود جدا می‌شود و با تغییر نام و فامیل به زندگیِ مخفیانه می‌پردازد. خواندن زندگیِ او را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید
آدام اوپل
آلبوم تصاویر

آدام اوپل؛ کوتاه از ساخت چرخ‌خیاطی تا بنیان‌گذاری شرکت اوپل! + تصاویر

آدام اوپل در سال ۱۸۳۷م در آلمان متولد شد. پدرش قفل‌ساز بود و آدام نیز تا سن ۲۰ سالگی در کنار او مشغول به این حرفه بود. زمانی که او بزرگ‌تر شد، تصمیم گرفت تا از خانواده‌ی خود جدا شود؛ پس به بلژیک رفت و به‌عنوان یک شاگرد قفل‌ساز مشغول به کار شد و مدتی هم در آنجا کار کرد.

بیشتر بخوانید