ششم/۶ بهمن‌ماه در تاریخ – درگذشت حسنعلی منصور و…

ششم/۶ بهمن‌ماه در تاریخ را می‌خوانید. از زادروز سیدسعید هاشمی؛ شاعر و نویسندۀ کتاب‌های طنز کودک و نوجوان، تا درگذشت حسنعلی منصور؛ سیاست‌مدار و یک دوره نخست‌وزیر ایران که با اصابت گلوله در بیمارستان پارس درگذشت که از مهم‌ترین افراد و وقایع این روز در تاریخ هستند.
ششم/۶ بهمن‌ماه در تاریخ

ششم/۶ بهمن‌ماه در تاریخ را می‌خوانید.

 

  • مناسبت‌ها

 


 

  • وقایع

– انقلاب سفید یا انقلاب شاه و مردم در سال ۱۳۴۱خ که نام یک سلسله تغییرات اقتصادی و اجتماعی شامل اصول نوزده‌گانه است، در دورۀ پادشاهی محمدرضاشاه پهلوی و با یاری نخست‌وزیران وقت؛ علی امینی، اسدالله علم، حسنعلی منصور و امیرعباس هویدا در ایران به‌تحقق پیوست.
– واقعۀ آمل در سال ۱۳۶۰خ

 


 

  • زادروزها

– زادروز سوسن اصلانی در سال ۱۳۲۶خ؛ موسیقی‌دان، نوازندۀ سنتور، رهبر ارکستر و آهنگ‌ساز اهل ایران که از وی به‌عنوان نخستین رهبر زن ارکستر موسیقی ایرانی یاد می‌شود.
– زادروز سیدسعید هاشمی در سال ۱۳۵۳خ؛ شاعر و نویسندۀ کتاب‌های کودک و نوجوان و از معدود شاعران معاصر که در حوزۀ طنز کودک و نوجوان نیز فعالیت می‌کند.

 


 

  • درگذشت

– درگذشت حسنعلی منصور در سال ۱۳۴۳خ؛ سیاست‌مدار و یک دوره نخست‌وزیر ایران که در مقابل مجلس شورای ملی توسط محمد بخارایی از نزدیکان مجتبی میرلوحی، مشهور به‌نواب صفوی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و ۵ روز بعد در بیمارستان پارس درگذشت.

 

روزشمار قجرتایم

شاید این پست هم برای شما جالب باشد:  پانزدهم/15 اردیبهشت‌ماه در تاریخ - زادروز گوگوش و...
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *