بیست‌و‌چهارم/۲۴ بهمن‌ماه در تاریخ – درگذشت فرنگیس یگانگی و…

بیست‌و‌چهارم/۲۴ بهمن‌ماه در تاریخ را می‌خوانید. از درگذشت فروغ فرخ‌زاد؛ شاعر نامدار برجسته و مستندساز معاصر ایران، تا درگذشت فرنگیس یگانگی؛ بنیان‌گذار سازمان صنایع دستی ایران و معاون دبیرکل سازمان زنان ایران که از مهم‌ترین افراد و وقایع این روز در تاریخ هستند.
بیست‌و‌چهارم/۲۴ بهمن‌ماه در تاریخ

بیست‌و‌چهارم/۲۴ بهمن‌ماه در تاریخ را می‌خوانید.

 

  • مناسبت‌ها

 


 

  • وقایع

 


 

  • زادروزها

 


 

  • درگذشت

– درگذشت حسن بن محمد میکالی (حسنک وزیر) در سال ۴۱۰خ؛ آخرین وزیر سلطان محمود غزنوی که به‌دستور مسعود غزنوی و به‌فتوای خلیفۀ بغداد، تحت عنوان قرمطی یا اسماعیلی به‌دار آویخته‌شد.
– درگذشت فروغ‌زمان فرخ‌زاد عراقی (فروغ فرخ‌زاد، فروغ) در سال ۱۳۴۵خ؛ شاعر نامدار برجسته و مستندساز معاصر ایران که بر اثر واژگونی خودرو درگذشت.
– درگذشت رضا رادمنش در سال ۱۳۶۲خ؛ از رهبران جنبش کمونیستی ایران، دبیر اول حزب تودۀ ایران از سال ۱۳۲۷ تا ۱۳۴۹خ، و رئیس فراکسیون این حزب و نمایندۀ لاهیجان و لنگرود و رئیس فراکسیون پارلمانی حزب تودۀ ایران در چهاردهمین مجلس شورای ملی که از نخستین دانش‌آموختگان ایرانی در رشتۀ فیزیک مدرن بود و سال‌ها به‌تدریس و تحقیق فیزیک در دانشگاه لایپزیگ و آکادمی علوم آلمان شرقی مشغول بود.
– درگذشت فرنگیس یگانگی در سال ۱۳۸۸خ؛ بنیان‌گذار سازمان صنایع دستی ایران، دبیر شورای عالی زنان ایران و نیز معاون دبیرکل سازمان زنان ایران

 

روزشمار قجرتایم

شاید این پست هم برای شما جالب باشد:  نوزدهم/19 بهمن‌ماه در تاریخ - زادروز احسان طبری و...
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *